עברנו ל:
http://mydog.goop.co.il 

כלבים מידע כללי+*+*+

tut_122222

כלב הוא השם העממי של כלב הבית (Canis lupus familiaris), יונק ממשפחת הכלביים מסדרת הטורפים. הכלב הוא בעל החיים המבוית הקדום ביותר. נטען, כי כלבים בויתו על ידי האדם לפני 12,000 שנים, אבל יתכן שביות הכלבים עתיק עוד יותר, ועל-פי ממצאים גנטיים, יתכן ומדובר ב-150,000 שנים. במהלך תקופה זו, התפתח הכלב לאלפי גזעים שונים. כך, למשל, גובהם של כלבים נע בין סנטימטרים ספורים (כמו במקרה של הצ'יוואווה) לכמעט מטר (במקרה של כלב רועים אירי). כלבים נעים בין לבן לשחור, עם גוונים אדמדמים, אפורים וחומים בינהם.

כלבים, כמו בני אדם, הם חיות חברתיות וציידים בקבוצות; דמיון זה בעיצוב ההתנהגותי שלהם מסביר את העובדה שקל לאמן אותם, לשחק איתם, ולהתאים אותם למצבים חברתיים שונים. כלבים ממלאים תפקידים שונים בחברה האנושית, ולעיתים קרובות מאומנים ככלבי עבודה. בנוסף פותחו סוגי ספורט שבהם משתתפים כלבים שאינם "מועסקים" בעבודות מסורתיות, וממצים בכך את היכולות הטבעיות שלהם. כיום, התפקיד המקובל ביותר של כלבים הוא כבני לווייה וחיות מחמד. חיי הכלבים עם בני האדם הקנו להם את הכינוי "חברו הטוב ביותר של האדם". לעומת זאת, קיימות חברות בהם מתייחסים לכלבים כטמאים, וקיימות תרבויות שבהן משמשים גזעים מסוימים של כלבים למאכל.(שכל החברות האלו ילכו לעזזל!  וגם דרך הגב  הערבים מיתיחסים לכלבים כחיה טמאה ואם כלב נוגעה בהם"אז הם לא הולכים לגן עדן" -נושך כאילו שהם ילכו גם כך....)
הכלב המתוק שלי!!!

 

הינה עוד תמונה שלו:

כלבים - פיזיולוגיה

אופן גידול הכלבים שינה את תכונותיהם של גזעי כלבים רבים, אך לכל הכלבים קיימות תכונות משותפות, שירשו מאבותיהם הקדמונים. כמו מרבית היונקים הטורפים, לכלב שרירים חזקים, מערכת דם המאפשרת לו פעילות מתפרצת וארוכת טווח, ושיניים המאפשרות לו לתפוס, להחזיק ולקרוע חפצים. שלד הכלב מאפשר ריצה וקפיצה. רגלי הכלבים קטנות וכלבים הולכים על בהונותיהם.

 

כלבים במקורות

לראשונה מוזכר הכלב בתנ"ך בספר שמות פרק י"א פסוק ז'. "לא יחרץ כלב לשונו". - כאשר עזבו בני ישראל את מצריים, אף כלב לא נבח,להסגירם. הכלב מוזכר לראשונה בהקשר של עבודה לעזרת האדם, בספר איוב פרק ל' פסוק א' "כלבי צאני". סביר להניח שהכלבים מתקופת התנ"ך, היו טיפוסים זהים לכלב כנעני שאנו מכירם כיום.

הוספת תגובה

2 תגובות לכתבה
2. LkwKrCKSkNXqjdRdow Scott (משתמש/ת אנונימי/ת) 2013/05/06 09:53
1. ykpXtPRlIcxeVAdRr Alex (משתמש/ת אנונימי/ת) 2012/02/23 08:11
מה אתם אומרים על כלבים?חברים

חשבון משתמש
שלום אורח/ת

התחבר | משתמש חדש
שם הקובץ
לרשימת הקבצים המלאה...